Balea MEN pečující olej na vousy

Král levného oleje na vousy? Možná. To, že se s pánskou kosmetikou roztrhl pytel, o tom nemůže být už ani řeč. S nárůstem hipsterů a všeobecně mužů s vousama, začíná na tento trh cílit více a více výrobců. Není tomu tak dávno, kdy do svého sortimentu zařadilo dm i právě produkty na péči o vousy. Učinilo tak pod svojí privátní značkou, Balea MEN. V současné době má produkty i od dalších značek, které cílí hlavně na nízkou cenu (alespoň mi tak přijde).

První, co vás kromě líbivého designu trkne, je cena. 139 Kč za 50 ml je opravdu nářez, kdy oleje na vousy se při 50 ml obvykle pohybují kolem 500 Kč. Balení obsahuje praktický aplikátor (klasické kapátko).

Složení

ETHYLHEXYL STEARATE | OCTYLDODECANOL | HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL | COCO-CAPRYLATE/CAPRATE | ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL | PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL | SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL | PARFUM | TOCOPHEROL | LINALOOL | LIMONENE | HEXYL CINNAMAL

Složení je bohužel už trochu horší. Je vidět, že není čistě přírodní. V současné době mám za sebou již 4. balení oleje a nadále ho kupovat nebudu. Trpím na suchou pokožku a tento olej pokožku nedokáže moc promastit. Jestli čtu složení správně, tak v mém případě by mohl zlobit alkohol, který pokožku naopak vysušuje. Navíc vůně je mdlá a celkově nezajímavá.

Už v oficiálním popisku je napsáno, že se olej rychle vstřebává a nezanechává mastný film. Vousy vypadají dobře, olej jim svědčí, ale pokožka pod tím brečí.

Za sebe nemůžu doporučit, i když cena je více než lákavá. Pokud netrpíte na suchou pleť, pak za pokus moc nedáte. 139 Kč ve finále není mnoho.

Onigiri

Onigiri

Absolutně fenomenální záležitost. Jídlo, které mi z toulek Japonskem u nás chybí. Malé, praktické, skladné, zdravé a chutné. A o čem je řeč? Řeč je o Onigiri. Kousek fasfoodu (chcete-li), který tvoří dokonalou balanci k bagetám a jiným nezdravým věcem.

Ať už se jedná o rychlou svačinku nebo pozdní snídani, onigiri je prostě parádní. Pokud máte rádi rýži, ovšem.

Co je to onigiri?

Onigiri, známé též jako omusubi, je uvařená rýže zformovaná do libovolného tvaru (obvykle koule nebo trojúhelníku) a zabalená do listu nori (mořská řasa). Plněna je pak libovolnou náplní. Ať už se jedná o tuňáka, lososa nebo zeleninu, fantazií se meze nekladou a náplň může být prakticky libovolná.

Onigiri se dá sehnat prakticky v jakémkoliv kombini v enormním množství příchutí nebo navštívit přímo specializované restaurace, kde získáte zážitek ještě o několik úrovní výše.

Přesně tak, jak se to nemá rozbalovat :D.

Naprosto mě zaujalo balení. Japonci jsou filutove a aby mořská řasa nezvlhla, vymysleli dvojitý obal (rýže – plast – řasa – plast) s důmyslným otevíracím mechanismem, kdy postupným rozbalováním se řasa sama umístí na rýži bez toho, abyste museli obě části rozbalovat a skládat samostatně. Množství zbytečného plastové odpadu je otázka druhá.

A pokud jste neschopní ve formování trojhránků rýže jako já, na ebay se dají pořídit tvořítka za pár korun.

Příprava onigiri doma

Odkazy

A.H.Riise Non Plus Ultra

Non Plus Ultra

Mám rád pivo. Jsem koneckonců Čech. Mám rád mini pivovary a místní různorodou produkci. Mám ovšem rád i silnější alkohol a tím je rum, neboť každý správný chlap je tak trochu pirát. Yarrrr!

To, že si koupíte láhev alkoholu o hodnotě 600 nebo 800 Kč už dneska nikoho nepřekvapí a spadá to už pod standard. Ale jak se liší dražší alkohol? Vyplatí se pořídit „kvalitnější“ či limitovanější edice? I já jsem byl zvědav, jestli je tak obrovský rozdíl v chuti nebo naopak velký marketingový chyták a nulová přidaná hodnota.

Delší dobu jsem pokukoval po rumu A.H.Riise Non Plus Ultra, který zaujme už na první pohled. Skleněná karafa je impozantní na pohled a po vypití ji můžete naplnit zase něčím jiným. Dělal jsem si srandu, že po dopití ji naplnit tuzemákem a budu mezi přáteli zkoušet, jestli to poznají.

A.H. Riise Non Plus Ultra je z nabídky Riise rumů nejexkluzivnějším rumem s průměrnou dobou zrání 30 let. Exkluzivitu navíc ovlivňuje limitovaná edice těchto lahví, kdy ročně se naplní pouze 3000 kusů. Jelikož nejsem úplně odborník, dovolím si citovat chuť.

A.H. Riise Non Plus Ultra rum má svěží temně mahagonovou barvu s lahodným aroma pomeranče, melasy a exotického ovoce. Jeho chuť je silná a velmi bohatá s nádechem pomeranče, přírodního cukru a tabáku, která je zakončena kořeněným, ale přesto smetanovým a sladkým závěrem. Tento rum je silný, ale přesto delikátní.

Za sebe mám už problém rozlišovat rozdíly mezi rumy za tisíc a dva tisíce korun. Drobné nuance v chuti tam jsou, ale nedokážu je přesně rozlišit. Nemám ještě tolik napito a odegustováno. Přesto je u Riiseho znát naprostá jemnost, kterou u rumů můžete těžko hledat. Za sebe zatím to nejlepší, co jsem z rumové produkce pil. Navíc se perfektně hodí na slavnostní příležitosti a pokud chcete někomu udělat radost, jako dárek je více než vhodný rumem. Dodává se v krásné, hodně bytelné, papírové krabičce. A skleněná karafa může dělat radost i dlouho po dopití.