Východňan u Brány Mordoru
U nás vyšlo pod číslem 8. Anglicky Easterling at the Gates of Mordor.
Parametry
- Cena: 179 Kč
- Datum prodeje: 27. 5. 2005
Z animePRO gentlemanem. Pomalu, ale jistě…
Východňan u Brány Mordoru
U nás vyšlo pod číslem 8. Anglicky Easterling at the Gates of Mordor.
Samurai Champloo
Čas od času se rád vracím ke starším kouskům, které jsem viděl. Načež následuje složité shánění a stahovaní, neboť většina zdrojů už dávno neexistuje a na disku to taky dlouho nevydrželo. Existuje u mě zhruba 5 letý interval a disky jsou tou dobou už kaput. A Samurai Champloo je přesně ta oddechovka spadající do žánru komedie, kterou potřebujete ve chvílích největší a tíživé nudy.
Příběh Samurai Champloo ( サムライチャンプルー ) se odehrává v Japonsku v alternativní době Edo (1603 – 1868) a spojuje v sobě prvky komedie spolu s anachronickým, převážně hip hop stylem. Režie se zhostili pánové Mamoru Hosoda, Šin’ičiró Watanabe, Kazuto Nakazawa, Sajo Jamamoto a scénáře Šin’ičiró Watanabe, Šindži Obara.
Anime má 26 dílů o celkové stopáži 9 h a 58 minut a poprvé bylo odvysíláno 20. května 2004 v Japonsku v na kanálu televize Fuji.
A o oč se vůbec jedná? Příběh pojednává o dvou potulných samurajích, Jinovi a Mugenovi, i když Mugen je víc bandita, než samuraj a mladičké Fuu. Spolu je spojí potyčka, zprvu ve formě nedorozumění a nakonec slib, že Fuu pomohou nalézt samuraje vonícího po slunečnících.
Samurai Champloo je často přirovnáváno k anime Cowboy Bebop, se kterým si je v mnoha věcech podobné. Ať už se jedná o použití hudby nebo designu. Dílo je svižné, zábavné a bez nudných pasážích. Na ČSFD si vysloužilo slušivých 84% a 245. místo v žebříčku o nejlepší seriál. Na akihabaře je to podobně. Slušné 3. místo, jako nejlepší anime podle Akihabary za rok 2004 v kategorii TV série.
Aragorn na Větrově
U nás vyšlo pod číslem 4. Anglicky Aragorn at Weathertop .
Genocide Reality
Oblíbil jsem si novely a to víc jsem si oblíbil virtual mmorpg žánry a vše spojené s hrami. Hádám, že je to ještě pozůstatek mého hráčského dětství, kdy jsem trávil nespočet hodin u Diabla, StarCraftu, Warcraftu a další hromady pecek našeho dětství. Navíc mám rád princip levelování, sbírání věcí a vylepšování vlastní postavy.
A po TLMS či Overlordu tu máme zajímavě pojmenovanou novelu a to Genocide Reality. Už z názvu vyplývá, že to bude řezničina a řezničina to opravdu je. Líbí se mi, když si autoři na nic nehrají a píšou surově a otevřeně. Podobně jako u Overlordu.
Genocide Reality je japonská webová novela. Autorem je 風来山 a vychází od roku 2015. S anglickým překladem začala skupina skythewood na kterou pák navázal Sad Hoovy se svými překlady. Nevím proč, ale čte se mi jeho překlad strašně špatně. Překlad mi přijde strojový a v divném dialektu. Třeba zkušenější osvětlí.
Příběh pojednává o školákovi se jménem Shinzo Wataru, který byl spolu s ostatními přenesen na neznámé místo. Ocitnou se na nebezpečném místě plném pastí a nebezpečných monster, které se až záhadně podobá jedné staré klasické RPG hře, ve které byl ve své době přeborníkem.
Podaří se jim přežít drsné a surové nástrahy světa Geno-Real? A jak se sžijí s novou realitou?
Generál SKURUT-HAI u Helmova žlebu
U nás vyšlo pod číslem 70. Anglicky Uruk-Hai General at Helms Deep.
Aragorn v Šeré Brázdě
U nás vyšlo pod číslem 79. Anglicky Aragorn at Dunharrow .